milanga
Puslapiai
 

Montavimo darbai

Energinio naudingumo klasės  A, A+, A++

Pastato energinio naudingumo klasė nusako, kiek energijos sunaudoja būstas. Lietuvoje visi naujai statomi pastatai privalo atitikti A+ energinio naudingumo klasę, o nuo 2021 m. visi nauji pastatai turės atitikti aukščiausią A++ energetinę klasę. Kuo aukštesnė klasė – tuo šiltesnis būstas ir mažesnės energijos sąnaudos. Efektyvus ir taupus energijos naudojimas pastatuose yra vienas pagrindinių statybų uždavinių.

 

Mūsų įmonės „Milanga“ prioritetas – klientams pasiūlyti geriausius sprendimus plastikinių (PVC) langų sistemų srityje. Visi PVC langai yra aukščiausios A++ energinio naudingumo klasės. Kokybiška langų sistema užtikrina efektyvią garso ir šilumos izoliaciją. Šilumą taupantis stiklo paketas ir PVC langai tinka pasyviam namui, net iki trijų kartų sumažina namo, kotedžo ar buto išlaidas, yra ilgaamžiai, lengvai eksplotuojami ir montuojami.

Taisyklingas langų montavimas

Aukščiausios kokybės PVC langai gali sukelti problemų juos eksplotuojant, jei bus netinkamai sumontuoti arba bus pasitinktos netinkamos langų montavimo medžiagos, technologijos. „Milanga“ PVC langų pardavimo ir montavimo srityje jau sukaupė ilgametę patirtį, kuri leidžia klientams pasiūlyti profesionalius sprendimus ir geriausias langų montavimo technikas.

 

Mūsų langų montavimo specialistai pritaiko gerąją įmonės praktiką ir sukauptas žinias ir remiasi „Normatyviniais statybos techniniais dokumentais“ STR.1.01.05:2007, Respublikinės langų ir durų gamintojų asociacijos oficialiomis statybos taisyklėmis ST 2491109.01:2015 „Langų, durų ir jų konstrukcijų montavimas“, ir kitais statybų procesą reglamentuojančiais dokumentais.

 

Taisyklingas langų montavimas paremtas šiais pagrindiniais principais:

 • Būtina tinkamai įvertinti pasirinktų naujų langų technines specifikacijas, sienų konstrukcijas, angą ar sienos išorę, kurioje bus montuojamas langas ir parinkti individualią montavimo techniką, šilumos ir garso izoliacijos įrengimo technologiją.
 • Prieš keičiant senus langus naujais ar statant naujus PVC langus privalomas atidus matavimas. Jis padės išvengti statybos klaidų, nesandarumo, „šalčio tiltelio“ defektų.
 • Reikia paruošti montavimo angą ar sienos išorinį šiltinamąjį sluoksnį, kuriame bus montuojamas naujasis PVC langas. Svarbiausia – nepažeisti lango montavimo vietos angos ar sienos išorės, nepalikti išmušimų, sumažinsiančių lango eksplotavimo trukmę.
 • Sandarus izoliavimas. Iš vidaus turi būti ypač sandaru, montuojant privaloma atsižvelgti į tai, kad drėgmė ir garas negalėtų prasiskverbti į apatinėje lango dalyje esančią siūlę. Taip pat montavimo medžiaga, putos privalo būti visiškai atsparios drėgmei ir garams.
 • Išorinė lango dalis turi būti apsaugota nuo vandens, drėgmės, vėjo, UV spindulių ir įvairių kitų nepageidaujamų gamtos reiškinių, galinčių pakenkti PVC lango garso ir šilumos izoliacijai. Išorinė siūlė taip pat turi būti hermetizuota.
 • Kokybiškų medžiagų pasirinkimas. Specialiai pritaikytos kokybiškos langams skirtos montavimo, sandarinimo putos, šiluminė izoliacinė medžiaga, metaliniai ar stiklo pluoštai.
 • Būtina įrengti tinkamas oro vėdinimo sistemas. PVC languose yra integruoti specialūs vėdinimo vožtuvai.

Langų montavimas šiltinamajame sluoksnyje

 Langų montavimo darbai ir rūšys

Langų montavimo darbai – technologijos išskiriamos į dvi rūšis: PVC langas gali būti montuojamas iš patalpų vidaus, pritaikytoje montavimo angoje arba iš pastatų išorės specialiame šiltinamajame sluoksnyje. Pastarasis būdas – lango montavimo darbai termoizoliaciniame sluoksnyje – yra ypač efektyvus ir padeda ženkliai sumažinti šilumos sąnaudas. Lango montavimas į šiltinamąjį sluoksnį – moderniam namui pritaikytas sprendimas, šiuolaikiniuose namuose leidžiantis išvengti „šalčio tiltų“.

Šilta montavimo sistema (WARMOTECH)

Šilta montavimo sistema, arba, montavimas sluoksniais, neleidžia patekti drėgmei į sandarinimo sistemą ir įprastai yra sudaryta iš trijų sluoksnių: išorinio sandarinimo sluoksnio; vidurinio izoliacinio sluoksnio, vidinio sandarinimo sluoksnio.

 

Mūsų montuotojai, siekdami užtikrinti aukščiausią kokybę montuoja pasitelkdami šilumą sulaikančius WARMOTECH langų montavimo profilius iš poliuretano konstrukcinės plokštės. WARMOTECH profiliai specialiai pritaikyti A, A+, A++ energinės klasės langams. Pasirinkta šilta montavimo sistema padeda efektyviai išlaikyti langų izoliacines savybes.

Šalta montavimo sistema su metaliniais kronšteinais

Montavimo sistema su metaliniais kronšteinais taip pat pasižymi gera šilumos izoliacija. Tiesa, lango montavimui sluoksniais, ji kiek nusileidžia savo izoliacinėmis savybėmis, tačiau yra ne mažiau ekonomiška.

 

PVC langą montuojant šiltinamajame sluoksnyje su specialiais metaliniais kronšteinais galimas platus jų pasirinkimas, langas sumontuojamas tiksliai apskaičiuotoje pozicijoje. Ši tvirtinimo-sandarinimo sistema ypač tvirta – atspari smūgiams, atlaiko paties lango svorį ir jam tenkančias apkrovas. Sertifikuoti metaliniai kronšteinai atrodo estetiškai ir yra pritaikomi įvairios energinės klasės langams – A, A+, A++ energinės klasės

Stiklo paketai

Šilumą taupantys kokybiški stiklo paketai – visuomet integruojami į mūsų langų profilius. Jie sudaro didžiają dalį lango ir suteikia jam estetinį vaizdą. Šiuolaikiniai modernūs stiklo paketai gerai izoliuoja garsą, UV spindulius, yra stiprūs ir atsparūs smūgiams, nes pagaminti iš laminuoto ar grūdinto stiklo. Būkite tikri, kad kiekviena lango dalis tarnauja jūsų poreikiams.

Kodėl rasoja langai ir kaip to išvengti

Langų rasojimas – dažna problema, su kuria susiduriama ne tik senos statybos, tačiau ir naujuose ar renovuotose būstuose. Dažnai ji atsiranda pakeitus senus medinius langus į naujus plastikinius. Visgi tai yra išsprendžiama pakankamai paprastai, tereikia įvertinti priežastis ir imtis tinkamų jų pašalinimo būdų.

Populiariausios priežastys, kodėl rasoja langai:

 • Netinkama patalpų ventiliacija, kai patalpos nėra reguliariai vėdinamos.
 • Temperatūrų skirtumas, kai ypač skiriasi lauko ir vidaus temperatūra.
 • Drėgmė namuose.

Sprendimo būdai:

 • Rinkitės langus, kuriuose yra integruoti specialūs vėdinimo vožtuvai arba įtaisytos orlaidės.
 • Reguliariai vėdinkite patalpas.
 • Aukščiausios kokybės stiklo paketai padės išvengti susidarančio vandens garų kondensato. O jeigu stiklo paketo viduje pamatysite kondensatą, rasojimą – pats laikas stiklo paketą pakeisti nauju.
 • Langai privalo pasižymėti aukščiausios klasės termoizoliacinėmis savybėmis, antraip ženkliai sutrumpės jų eksplotavimo trukmė.

Langų priežiūra

Norėdami, kad jūsų naujieji plastikiniai langai tarnautų ilgai ir išlaikytų visas savo izoliacines ir kitas vertingas savybes, privalote tinkamai  jais pasirūpinti ir reguliariai atlikti profilaktikos darbus:

 • Patikrinti varstymą ir atidarymą bei uždarymą ir visas judančias apkaustų dalis sutepti mašinine alyva.
 • Patikrinti sandarumą tarp varčios ir staktos. Tarpines nuvalyti ir patepti specialiu  tepalu. Pažeistas tarpines pakeisti.
 • Išvalyti užterštas drenažo ertmes.
 • Patikrinti apkaustų tvirtinimo varžtus.

Taip pat būtina reguliariai valyti langus vandeniu ar buitinėmis valymo priemonėmis, rekomenduojama naudoti specialų PVC profilių valiklį, kuris gerai nuvalo ir atnaujina plastikinį paviršių.

 

Pagrindinis mūsų prioritetas – Jums pasiūlyti kokybę ir geriausius sprendimus PVC langų sistemų srityje. Įmonės darbuotojai, tiekėjai ir partneriai šioje srityje dirba jau ne vieną dešimtmetį. Visuomet patarsime, kaip tinkamai eksplotuoti gaminius, kaip juos sumontuoti ir atsakysime į kitus klausimus.